Przebieg wizyty

u dietetyka

Jak będzie wyglądało Twoje spotkanie z dietetykiem? Czego możesz oczekiwać po kolejnych spotkaniach?

Wizyta pierwsza

Podczas pierwszej wizyty zbierane są wszystkie informacje niezbędne do ustalenia indywidualnego jadłospisu

Odbiór diety

Termin odbioru diety jest ustalany indywidualnie, czas oczekiwania wynosi około tygodnia

Wizyta kontrolna

Termin wizyty kontrolnej wyznaczany jest z reguły po 2-4 tygodniach od odbioru diety

Wizyta pierwsza

Podczas pierwszej wizyty zbierane są wszystkie informacje niezbędne do ustalenia indywidualnego jadłospisu, trwa ona kilkadziesiąt minut. Na początek ustalany jest cel diety, np. dieta redukcyjna, dieta w chorobie, dieta stabilizacyjna. Następnie zbierany jest wywiad zdrowotny, czyli informacje na temat jednostek chorobowych, dolegliwości, przyjmowanych leków i suplementów.

Ważne jest, by dobrze określić swoje preferencje żywieniowe jak i preferowany poziom trudności diety, tak by dieta była jak najlepiej dopasowana
i chętnie stosowana.

– mgr Adrianna Barczyńska
dietetyk tychy mysłowice

Wykonywana jest analiza składu ciała metodą bioimpedancji, która polega na pomiarze przepływu prądu w fazie wodnej i tłuszczowej ciała. Pomiar ten powie jaka jest masa ciała, zawartość tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej w organizmie oraz jaki jest stopień nawodnienia. Na spotkaniu obliczane jest BMI oraz zapotrzebowanie energetyczne. Po dokonaniu pomiarów oraz wstępnych wyliczeń czas na wywiad żywieniowy. Jest to bardzo istotny element, ponieważ dzięki informacjom o dotychczasowym sposobie żywienia, trybie życia i poziomie aktywności fizyczne łatwiej będzie można ustalić jakie elementy są do poprawy, na co położyć większy nacisk. Podczas wizyty ustalane są indywidualne pory posiłków, to bardzo ważne np. przy zmianowym trybie pracy. Omawiane są również produkty tolerowane i nie tolerowane, lubiane i nie lubiane. Ważne jest by dobrze określić swoje preferencje żywieniowe jak i preferowany poziom trudności diety, tak by dieta była jak najlepiej dopasowana i chętnie stosowana. Pod koniec ustala się termin odbioru diety.

Tutaj znajdziesz kalendarz z dostępnymi terminami wizyty w Mysłowicach i Tychach.

Odbiór diety

Termin odbioru diety jest ustalany indywidualnie, czas oczekiwania wynosi około tygodnia. Preferowany jest odbiór osobisty diety, ponieważ podczas spotkania omawiane są poszczególne elementy programu żywieniowego. Dieta może zostać również wysłana za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną.

Program żywieniowy zawiera wyniki pomiarów z pierwszej wizyty, analizę dotychczasowego sposobu żywienia, szczegółowe zalecenia żywieniowe, jadłospis z listą zakupów oraz zadania kontrolne. Jadłospis rozpisany jest szczegółowo- każdy posiłek ma rozpisaną listę produktów z gramaturą i miarami domowymi oraz sposób przygotowania. Do jadłospisu dołączona jest lista zamienników produktów.

Wizyta kontrolna

Termin wizyty kontrolnej wyznaczany jest z reguły po 2-4 tygodniach od odbioru diety. Częstsze spotkania mogą nie uwidocznić wszystkich efektów, natomiast rzadsze mogą wiązać się z mniejszą motywacją do działania. Wizyta kontrolna jest poświęcona głównie ocenie efektów stosowanej diety. Jest to zatem o wiele radośniejsze spotkanie aniżeli pierwsza wizyta, która dla niektórych wiąże się z niepokojem przed nieznanym 🙂

Tutaj można odetchnąć z ulgą, bo jak się okazuje poprawa nawyków żywieniowych przynosi pozytywne rezultaty w samopoczuciu i wyglądzie. Podczas kontroli omawiane są wątpliwości oraz napotykane trudności w stosowaniu zaleceń. W zależności od indywidualnych potrzeb dotychczasowy plan żywieniowy jest kontynuowany, modyfikowany lub ustalany jest nowy jadłospis.

W międzyczasie możesz zaglądać na stronę na Facebooku na której publikowane są przepisy, ciekawostki oraz wydarzenia.

Skontaktuj się

Jeśli potrzebujesz więcej informacji niż znajduje się na stronie,
nie wahaj się zapytać. Skorzystaj z formularza kontaktowego,
lub z danych kontaktowych dostępnych poniżej.

Poradnia Dietetyczna mgr Adrianna Barczyńska ul. Generała Jerzego Ziętka 74c, 41-412 Mysłowice NIP 646 271 01 76